Yhdistyksen syyskokous

Lahden Runomaraton ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään torstainana 21.10.2021 klo 18:00 alkaen. Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki yhdistyksen jäsenet. Syyskokouksessa valitaan jälleen yhdistykselle puheenjohtaja ja muut hallituksen toimihenkilöt sekä käsitellään vuoden 2022 toimintasuunnitelma ja talousarvio.

Kokous toteutetaan hybridi-muotoisena eli osallistujia voi tulla lähitapaamiseen Runomaratonin uudelle toimistolle Rautatienkatu 3:n tai osallistua voi etäyhteydellä. Lähikokoontumisessa huomioidaan voimassa olevat kokoontumisrajoitukset. Ilmoittaudu mukaan 18.10. mennessä lähettämällä toimisto@runomaraton.fi -osoitteeseen viesti, jossa kerrot osallistumistapasi. Mikäli olet kiinnostunut hallitustoiminnasta, ole yhteydessä yhdistyksen puheenjohtajaan osoitteeseen sirkku.lindstam@runomaraton.fi.